Eczane Yazısı Vakumlu Harf Uygulamalı Tabela
(Yeni) Eczane Tabelası Yönetmeliği,Yeni Eczane Tabelası
2 Haziran 2020
Cazıbe Endırek Led Aydınlatmalı Gold Kutu Harf Tabela montaj
Cazibe Endirek led Aydınlatma Gold Krom Kutu Harf
27 Mayıs 2020
Nuş Et Azerbaycan Çıplak Neon Alüminyum Kutu Harf

Nuş Et Azerbaycan Çıplak Neon uygulamalı Alüminyum Kutu Harf Uygulama

Reklam sektöründe en göz alıcı aydınlatmalardan olan Neon Tabela verdiği ışık sistemi çok göz alıcı ve dikkat çekicidir.Öncelikle Neon Tabela nedir ? Neon Tabela uygulanma çeşitleri nelerdir?

Bunlardan biraz bilgi verelim.

Tabela endüstrisinde neon tabelalar,  neon veya diğer gazlar içeren uzun ışıklı gaz deşarj tüpleri tarafından aydınlatılan elektrik tabelalarıdır. Neon Tabela, özel üretilmiş ateşte ısıtılarak şekil alabilen, küçük cam borular kullanılarak tasarlanan bir reklam türüdür. Neon Tabela yapımında dikkat edilmesi gereken brçok unsur ve özellikle hassas ince işçilik isteyen yapıda oldukları için bu alanda profesyonel kişiler tarafından yapılabilmektedir. Reklam Görseli kuvvetli ve cezbedicidir. Neon tabelalar  birçok renkte üretilebilir

Neon Tabela Nasıl Yapılır ?

Neon Tabelalar ateşte kıvrılarak yapılan neon çubuklarından faydalanılır. Bu çubuklar minik florasan camlardır. Ve el işliği ile tasarlanmış olan yazı ya da logonun ısıtılarak şekli verilmesinin ardından, içerisinde bulunan hava vakum yardımıyla çekilmektedir. Havası boşaltılan çubukların iç kısmına neon gazı ilave edilir ve bu gaz kırmızı renktir. Neon çubuklarının kırmızının dışındaki renklerle yanması için argon gazına ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü argon gazı beyaza renge yakındır.

Neon tabelaların elektrik sarfiyatı 220 volt dur. Neon çubuklarının yanması için bir şekilde trafolara ihtiyaç duyulur. Neon tabelalar, uzun ömürlü oldukları ve görsel estetik açısından son derece etkili olduğu için çok fazla tercih edilen reklam ve Tabela  çeşididir.Bu Işıklı Tabelamızda

Siyah mat boyalı alüminyum kutu harfler üzerine çıplak neon uygulaması yapılmıştır.Aluminyum kutu harfler harf bükme makinemizde üretilmiştir.